Pırlantanın Manası

İnsanoğlunun duygularının ifadesinde hiçbir taş pırlanta kadar güçlü değildir. Bir çok insan için pırlanta, gerçek aşkı, onun yenilmezliğini, sürekliliğini, sarsılmazlığını ve hislerin içtenliğini belirtir. Müthiş romantik bir gelenek olan bir erkeğin aşkının sembolü olarak bir kadına pırlanta hediye etmesi geleneği 15. yüzyılda başlamış ve zaman içinde dünyanın farklı yerlerindeki diğer kültürlere de yayılmıştır. Günümüzde simgesel olarak aynı pırlanta hediye etmek farklı özel durumlarda da kabul görmektedir.
De Beers’ın  son yıllarda yaptığı, aşkı ifade etmenin doruk noktası olarak tanımlaması ve bunun şeklini de tektaş yüzük olarak insanlara sunması son yıllarda pırlanta tüketimini müthiş arttırmıştır.

Yine pazarlama kampanyasının bir parçası olarak N.W. Ayer & Son reklamcılık firması “Pırlanta ebedidir. (A Diamond is Forever)” sloganıyla çıkageldi. De Beers bu pazarlama kampanyası tarihteki en başarılı pazarlama kampanyalarından biri olmuştur.

De Beers’in çözmesi gereken problemlerden biri de bir tektaş yüzük için ne kadar harcanağını müşterilere nasıl söyleyeceğiydi. Pazarlamanın ortaklarından biri müthiş bir fikir sundu, “Bir tektaş pırlanta yüzük alan bir adam, üç aylık maaşını bu alıma harcamalı.” Pazarlanacak konsept özetle buydu. Bu iki yüksek başarılı pazarlama ölçütü, Amerika’daki pırlanta piyasasını mahmuzlamaya yetti, hatta tektaş yüzükler hakkında yerleşik bir geleneği olmayan yerlerde dahi piyasanın gelişmesine yardımcı oldu.
 

Kendisi için özel olan birine tektaş yüzük almakla ilgilenen kişi için, pırlantanın arka planındaki sembolizmi anlaması önemlidir. Pırlanta gerçekten sonsuza dek dayanabilir ve nişanlınıza bir pırlanta tektaş verdiğinizde, bu, ilişkinizin ve aşkınızın sonsuza kadar sürmesi gerektiğini anlatır.  Sonuç olarak, kutlanacak sebep ne olursa olsun pırlanta kutlamanın en görkemli materyalidir.


Daha Fazla: http://www.debeersgroup.com

Paylaş:
Maillist:
Web Page
ANASAYFA   •   ZRGR ONLINE SATIŞ   •  KURUMSAL   •   SİTE HARİTASI   •   ŞARTLAR ve KOŞULLAR   •   İLETİŞİM BİLGİLERİ